رایگان شدن حجم مصرفی اینترنت در برنامه شاد

رایگان شدن حجم مصرفی اینترنت در برنامه شاد

رایگان شدن حجم مصرفی اینترنت در برنامه شاد

محمدجواد آذری جهرمی اعلام کرد که با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و موافقیت رئیس جمهور، مصرف ترافیک شبکه شاد تا پایان فصل امتحانات رایگان محاسبه می‌شود.

برنامه شاد برای آموزش آنلاین و برگزاری کلاس درس مجازی از سمت آموزش و پرورش به صورت رسمی معرفی شده و جهرمی وعده داده است که با پیگیری مقدمات رایگان سازی آن برای همه دانش‌آموزان، معلمان و کادر آموزشی فراهم شود. او همچنین در رابطه با دیگر سیستم‌های آموزشی آنلاین اعلام کرد:

بیش از 90 درصد مراکز آموزش عالی که وزارت علوم نام آنها را به ما اعلام کرده است، خدمات آموزش آنلاین برای‌شان رایگان است. البته در مقطعی مشکلاتی هم وجود داشت که در گزارشی که دیشب دریافت کردم تا 90 درصد از این مراکز به صورت رایگان از خدمات آموزش آنلاین استفاده می‌کنند.

چرا طرح 100 گیگابایت اینترنت رایگان ادامه پیدا نکرد؟

پس از آنکه وزیر ارتباطات اعلام کرد که به کاربران اینترنت ثابت برای تشویق به ماندن در منزل تا پایان سال 98، صد گیگابایت اینترنت رایگان تعلق خواهد گرفت، مهلت استفاده از آن تا 7 فروردین تمدید شد. اما این طرح تشویقی ادامه‌دار نبود و برای برخی سوال است که دلیل این موضوع چه بود.

حمید فتاحی، مدیرعامل شرکت زیرساخت ضمن اطلاع درخصوص رایگان شدن دو سرویس مربوط به مناجات‌های هیئت‌های مذهبی در شب‌های قدر، از ادامه پیدا نکردن طرح اینترنت رایگان بنا به دلایلی خبر داد. او در این راستا گفت:

به دلایلی با ادامه توزیع بسته‌های رایگان اینترنت موافقت نشد. اما با توجه به سبد مصرفی خانوار و هزینه‌های پهنای باند، درمی‌یابیم که نرخ خدمات مخابراتی به ویژه پهنای باند در چند سال اخیر تنها 10 تا 15 درصد رشد داشته است که در مقایسه با دیگر خدمات و محصولات کمتر بوده است.

برای دانلود برنامه شاد کلیک کنید.