0
03191010280

زمینه برگزاری غیرحضوری امتحانات دانش‌آموزان فراهم شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد می‌شود وزارت آموزش و پرورش زمینه برگزاری غیرحضوری امتحانات دانش‌آموزان را فراهم کند.علی کریمی فیروزجایی

علی کریمی فیروزجایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: به عنوان یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس در نامه‌ای از وزیر آمزش و پرورش درخواست کردم با توجه به شرایط همه‌گیری کرونا در کشور، الزام حضور در جلسات امتحانات پایان سال را برای دانش‌آموزان حذف کند.

وی با اشاره به دغدغه‌مندی والدین و خانواده‌ها درباره ضرورت حضور دانش‌آموزان برخی مقاطع تحصیلی در جلسات امتحانات پایان سال تحصیلی، عنوان کرد: در نامه‌ای به رئیس وزارتخانه خواستار فراهم کردن بستر برای برگزاری غیر حضوری امتحانات شدم.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: درصورتیکه امکان برگزاری حضوری و غیر حضوری امتحانات پایان سال تحصیلی فراهم شود، بسته به خواست و نظر خانواده‌ها دانش‌آموزان در جلسات امتحان شرکت می‌کنند.

کریمی فیروزجایی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی تامین سلامت دانش‌آموزان ارجح‌تر بوده و باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: موضوع امکان برگزاری غیرحضوری امتحانات دانش‌آموزان پس از پایان تعطیلات در دستور کار کمیسیون آموزش قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: البته وزیر آموزش و پرورش در خبری از طرح مسئله برگزاری امتحانات دانش‌آموزان با ستاد ملی کرونا خبر داده، تا راه‌حلی برای این موضوع اتخاذ و اجرایی شود.

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به واکنش برخی دیگر از نمایندگان مجلس نسبت به این موضوع، ابراز امیدواری کرد وزارتخانه هر چه سریعتر در این باره تصمیم‌گیری کرده و دغدغه خانواده‌ها را رفع کند.

در ادامه متن نامه علی کریمی فیروزجایی خطاب به وزیر آموزش و پرورش آمده است.

جناب آقای دکترحاجی میرزایی

وزیر محترم آموزش و پرورش

با سلام

احتراماً نظر به اینکه برای بسیاری از والدین دانش‌آموزان سراسر کشور دغدغه برگزاری امتحانات حضوری مطرح است و از آنجا که چیزی مهمتر از صیانت و پاسداری از جان عزیزان مردم برای ما و خانواده‌هایشان مطرح نیست، مقتضی است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا امتحانات تمام پایه‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری به اختیار دانش‌آموزان و والدین آنها قرار گیرد و از هرگونه اجبار حضوری با توجه به ورود انواع ویروس‌های جهش یافته خودداری شود.

بدیهی است نظر به تأثیر معدل در کنکور برای مقطع دوازدهم و انتخاب رشته در مقطع نهم، می‌توان ترتیبی اتخاذ کرد تا تأثیر معدل صرفا برای شرکت کنندگان در امتحان حضوری لحاظ شود و برای شرکت کنندگان در آزمون مجازی با لحاظ درصد تأثیر کمتری، این امر اجرایی شود و برای مقاطع نهم نیز هیچگونه الزامی برای امتحان حضوری وجود نداشته باشد.

بی‌شک اختلاط حدود ۲ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در مقاطع نهم و دوازدهم در انتقال ویروس به ۲ میلیون خانواده می‌تواند فاجعه‌ای جدید و احتمالاً موج پنجم کرونا را در کشور رقم بزند و در صورت بروز این فاجعه، مسؤولیت آن نه صرفاً با ستاد کرونا بلکه با تمامی پیشنهاد دهندگان و کارشناسان، مدیران و مسؤولان آن وزارتخانه خواهد بود.

علی کریمی فیروزجایی، عضو هیأت رئیسه و عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *