معرفی اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش

رایگان شدن حجم مصرفی اینترنت در برنامه شاد

معرفی اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش

برای دریافت اپلیکیشن شاد به صفحه دانلود برنامه شاد آموزش و پرورش مراجعه کنید.

بعد از شروع ویروس کرونا در ایران مدارس تعطیل شدند و دیگر امکان برگزاری کلاس های درسی وجود نداشت به همین دلیل نیاز بود تا محیطی در فضای مجازی برای ارتباط میان معلمان و دانش آموزان محیا شود تا هم خطر ابتلا به بیماری کاهش یابد و با توجه به نزدیک شدن به ایام امتحانات معلمان بتوانند این تعطیلی هارا جبران نمایند و مباحث درسی را به سر حد قابل قبولی برسانند و دانش آموزان بتوانند به شرایط عادی بازگردند. در این بین بعضی از مدارس و حتی معلمان راه کار های خلاقانه ای را پیش گرفتند تا این مشکل را حل کنند اما با این وجود باید پلتفرمی رسمی با امکانات کامل برای استفاده حداکثری از پتانسیل معلمان و دانش آموزان فراهم شود.

در پی این مشکلات سازمان آموزش و پرورش کشور به کمک متخصصان حوزه ی تکنولوژی برنامه شاد آموزش پروش را آماده کردند تا در اولین زمان ممکن امکان برقراری ارتباط میان دانش آموزان و معلمان فراهم شود تا در محیطی مناسب و با حفظ حریم شخصی و امکاناتی مناسب دانش آموزان بتوانند در محیط آموزشی در فضای مجازی اما نزدیک به محیط واقعی درسی قرار گیرند.

ویژگی بالقوه اپلیکیشن شاد

  • امکان سنجش و ارزشیابی مستمر

آموزش بدون سنجش و ارزشیابی نتیجه بخش نیست، بر همه ما عیان است. پس راه اندازی چنین سامانه‌ای حتی برای سنجش و ارزشیابی هم باشد؛ برای آموزش سراسری ایران لازم بود. از این رو، اولین ویژگی که معلمان و دانش آموزان ممکن است از دانلود اپلیکیشن شاد انتظار داشته باشند؛ امکان سنجش و ارزشیابی به واسطه برنامه شاد معلمان است.

محیط برنامه

معرفی اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش

  • امکان گفتگو با معلمان

آموزش یک رویداد یک سویه نیست، علت اصلی ناموفق بودن پکیج‌های آموزشی هم یک طرفه بودن آموزش است. حتی یکی از نقاط ضعف مدرسه تلویزیونی ایران هم همین موضوع بود.

ارسال رسانه صوتی، تصویری، متنی و ویدیویی از حداقل‌های یک پیام رسان است. منتهی انتظاری که خیلی از دانش آموزان و معلمان ایرانی از دانلود اپلیکیشن شاد مدارس دارند؛ سرعت انتقال پیام و سرعت بارگذاری محتوای آموزشی است که قراره هر یک از معلمان با سلیقه خود برای دانش آموزان خودشان ارسال کنند.

چنانچه همه این فرایند‌ها با سرعت پایینی ارسال شود یا در خطاهای زیادی به وجود بیاید؛ کاربران اپلیکیشن شاد از این موضوع بسیار ناراحت می‌شوند و صدای انتقاد آن‌ها به زودی بلند خواهد شد.

به هر حال؛ یکی از امکانات بالقوه‌ای که با نصب اپلیکیشن شاد معلمان خواهیم داشت، امکان گفتگو با معلم و بالعکس تعامل بین دانش آموزان و معلم خواهد بود.

محیط برنامه

معرفی اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش

  • تولید محتوای الکترونیکی آموزشی معلمان

معلمان قبلا هم برای آموزش برخی از مباحث دشوار از روش تولید محتوای آموزشی الکترونیکی استفاده می‌کردند. منتهی در شرایط فعلی تمامی مباحث باید به صورت الکترونیکی و از راه دور آموزش داده شود. بنابراین بهترین کار تولید محتوای آموزشی و ارسال آن به دانش آموزان از طریق نصب اپلیکیشن شاد مدارس است.

اما چیزی که از این اپلیکیشن انتظار می‌رود؛ داشتن ویژگی برگزاری وبینار در خود اپلیکیشن شاد مدارس است. به این صورت که هر دانش آموز در کلاس معلم خود شرکت کند و از طریق اپلیکیشن شاد ویژه آموزش مجازی بتواند بتواند از آموزش مجازی استفاده کند.

  • امکان حضور و غیاب

از مزیت‌های دیگر آموزش در مدارس این بود که دانش آموزان منظم بودند و سر وقت در کلاس حاضر می‌شدند. درس در مدرسه  و زمان مشخص شده کلاس هدف یادگیری آن‌ها بود. با تمام وجود و انرژی در کلاس حاضر می‌شدند و با کمک راهنمای خودشان [معلمان و دبیران محترم] مباحث درسی را دنبال می‌کردند.

اما یکی از نقاط ضعف اپلیکیشن شاد ویژه آموزش مجازی نبود امکان حضور و غیاب است. دانش آموزان ممکن است اصلا فراموش کنند که در کلاس شرکت کنند، اما با واسطه امکان بالقوه حضور و غیاب اپلیکیشن شاد؛ معلمان می‌توانند وضعیت حضور و غیاب و مشارکت او را در آموزش مجازی شاد پیگیری کنند.

محیط برنامه

معرفی اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش

  • امکان نظارت مدیران مدرسه از چگونگی آموزش مجازی در مدرسه خودشان

مدیران در مسئله آموزش مجازی مسئولیت بسیاری بیشتری نسبت به گذشته خواهند داشت. در حقیقت با نصب اپلیکیشن شاد مدارس می‌توانند از میزان مشارکت دانش آموزان خود در کلاس‌های مجازی خبر دار شوند. حتی لازم از نحوه تدریس معلمان محترم توسط مدیران بررسی شود و از بهترین روش‌های تدریس تجلیل شود.

برای دریافت اپلیکیشن شاد به صفحه دانلود برنامه شاد آموزش و پرورش مراجعه کنید.

دانلود مستقیم شاد