فصل سوم ریاضی هفتم | جبر و معادله - میهن مکتب

میهن مکتب

پایگاه جامع درسی
0

فصل سوم ریاضی هفتم | جبر و معادله

خانه » دانلود » فصل سوم ریاضی هفتم | جبر و معادله
فصل سوم ریاضی هفتم | جبر و معادله
4.1 (81.43%) 28 vote[s]
0 تومان
اطلاعات دوره
تعداد دانشجو
134
مدت دوره
تعداد درس ها
افزودن به سبد

علی نادری

درباره استاد
اشتراک گذاری محصول

بیشترین زمان

با بالاترین کیفیت تدریس

اساتید مجرب

بهترین استاد های ایران

ویدیو با کیفیت

دارای ضمانت نامه کیفیت

دسترسی ایمن

تنها خودتان یاد بگیرید

فصل سوم ریاضی هفتم | جبر و معادله
4.1 (81.43%) 28 vote[s]

تبدیل مسائل زندگی روزمره به عبارت ها و معادله های ریاضی را مدل سازی می گویند. برای مثال هزینهٔ کرایهٔ یک اتوبوس عبارت است از یک قیمت ثابت برای 3 ساعت اول و یک قیمت برای هر ساعت اضافه بعد از 3 ساعت؛ بنابراین
C = a+nb می توان هزینهٔ اتوبوس را به صورت یک عبارت جبری به صورت به چه معنی هستند؟ n و b، a، Cبه چه معنی هستند.؟

مرتبط با این فصل

مرتبط با این مطلب 

  1. مطالب فصل چهارم ریاضی هفتم
  2. مجموعه جامع آموزش ریاضی هفتم
  3. نمونه سوال فصل به فصل ریاضی هفتم با پاسخ

جبر

جبر (بازپیوست کردن قطعات شکسته) به همراه نظریه اعداد، هندسه و آنالیز ریاضی یکی از وسیع‌ترین بخش‌های ریاضیات است. جبر در عمومی‌ترین فرم آن مطالعه نشانه‌های ریاضی و قوانین برای تغییر این نشانه‌هاست؛ جبر رشته‌ای وحدت‌یافته از تقریبا تمام ریاضیات است. همینطور جبر شامل همه چیز از حل معادلات ابتدایی تا ریاضیات انتزاعاتی همچون گروه، حلقه‌ها، و میدان می‌باشد.

جبرمقدماتی

به اولیه‌ترین بخش‌های جبر، جبر مقدماتی گفته می‌شود؛ انتزاعی‌ترین بخش‌های آن جبر انتزاعی یا جبر مدرن است. از جبر مقدماتی به عنوان اساس هرگونه مطالعه ریاضیات، علم و مهندسی، اقتصاد و پزشکی نگریسته می‌شود.

جبر مقدماتی با حساب فرق دارد در استفاده از انتزاعات، همچون استعمال حروف که بجای اعدادی که نامشخص هستند یا بجای بسیاری از مقادیر می‌نشینند. به بیانی دیگر در جبر از نشانه‌ها و معادلات برای نشان دادن ارتباط بین مفاهیم جبری استفاده می‌کنند. متغیرها و ثابت‌های مختلفی در روابط جبری وارد می‌شود و طبق اصول خاصی که برای هر کدام از انواع این معادلات مقرر شده مقادیر متغیرها به دست می‌آید.

تعمیم

می‌توان جبر را تعمیم و تجریدی از حساب دانست که در آن بر خلاف حساب عملیاتی مانند جمع و ضرب نه بر اعداد بلکه بر نمادها انجام می‌گیرد. جبر در کنار آنالیز وهندسه یکی از سه شاخه اصلی ریاضیات است. علم جبر نخستین بار از مشرق‌زمین شروع شد و دانشمندانی چون خوارزمی و غیاث‌الدین جمشید کاشانی در این علم تاثیرگذار بودند.

جبر مقدماتی:

جبر مقدماتی عملیات پایه‌ای بر روی چهار عمل اصلی را در بر می‌گیرد. در این شاخه پیش از تعریف علائمی که اعداد ثابت و متغیرها به وسیلهٔ آن‌ها از هم تفکیک می‌شوند، روش‌هایی برای حل معادلات به کار می‌رود.

دراین فصل با نام جبر و معادله با مطالب زیر آشنا می شوید

الگوهای عددی

عبارت های جبری

مقدار عددی یک عبارت جبری

معادله

برای تهیه پاورپوینت های آموزشی دکمه زیر را انتخاب نمایید

افزودن به سبد
0 دیدگاه

No Comment.

آموزش های مرتبط